2022.09.09 Światowy Dzień Udzielania Pierwszej Pomocy

Strażak z wizytą w przedszkolu.

Dzisiaj obchodziliśmy Światowy  Dzień Udzielania Pierwszej Pomocy. Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród społeczności lokalnych. Organizatorzy upatrują szczególną rolę w szkoleniu młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków. Takie postawy należy kształtować od najmłodszych lat, to ważne i potrzebne. Dlatego odwiedził nas strażak, który wszystko dokładnie nam pokazał i wyjaśnił. Byliśmy zainteresowani, nikt nie rozmawiał i nie przeszkadzał.  Dziękujemy za ciekawy pokaz :)

Data dodania: 2022-09-15 17:32:09
Data edycji: 2022-09-15 18:41:51