2022.03.04 W poszukiwaniu Wiosny

Na tropie Wiosny

Dzisiaj postanowiliśmy sprawdzić, czy nadchodzi już Wiosna. Do naszej wyprawy przygotowaliśmy się bardzo dokładnie, spisaliśmy na specjalnej liście, jakich oznak wiosny będziemy poszukiwali. Na naszej liście były między innymi przebiśniegi, krokusy, pączki na drzewach, młode źdźbła trawy, czy też wiosenny śpiew ptaków. Umówiliśmy się z zaprzyjaźnioną Panią Krysią, właścicielką ogródka działkowego, która udostępniła swoją działkę, naszym przyrodniczym obserwacjom. Wyruszyliśmy na wyprawę, zabraliśmy ze sobą lupy oraz..Suzi, wspaniałą jamniczkę Łukasza, która towarzyszyła nam w naszej wyprawie, bowiem jak wiadomo jamniki mają bardzo dobry węch, a akurat on był nam bardzo potrzebny podczas tropienia Wiosny. Podsumowując naszą wyprawę, możemy bez wątpienia stwierdzić, że Wiosna nadchodzi i to, wielkimi krokami. W drodze powrotnej dopadł nas jeszcze pomysł, aby wracać dróżką prowadzącą przez las.. Nikt z nas jednak nie spodziewał się, że będzie to dla nas prawdziwy tor z przeszkodami. okazało się, że niedawne wiatry powaliły niejedno drzewo, przez które musieliśmy się przedostać. Całe szczęście były z nami nasze panie, które dokładnie sprawdziły całą trasę, w końcu bezpiecznie dotarliśmy do przedszkola. Trudno powiedzieć, co było bardziej ekscytujące, tropienie Wiosny, czy tor przeszkód. Jedno jest pewne, to była wspaniała i niezapomniana wyprawa, z niecierpliwością już czekamy na następną ;)

Pozdrawiam JGP

Data dodania: 2022-03-04 17:54:45