2022.02.25 Życie koszatniczki

Koszatniczka w przedszkolu

Dzisiaj w przedszkolu wszystkich zaskoczył Filip, przyniósł kolejne swoje zwierzątko. Tym razem była to koszatniczka domowa o imieniu Cytrynka. Te zwierzątka w naturalnym środowisku zamieszkują góry Andy i bardzo lubią życie towarzyskie, chętnie się bawią zarówno z ludźmi, jak i przedstawicielami swojego gatunku. Filip opowiedział nam wiele ciekawostek, np.: co lubią jeść koszatniczki, albo jak powinien wyglądać ich domek. Teraz już wszyscy wiemy, że bardzo lubią liście różnych roślin, ale żeby nie zabrakło im w diecie żadnego cennego składnika podaje się im gotową, specjalnie przygotowaną dla nich karmę.. Bardzo uważnie przyglądaliśmy się Cytrynce, aby lepiej poznać zwyczaje koszatniczek oglądaliśmy różne filmiki, np.: kąpiele w specjalnym piasku. Czasami zastanawiamy się, czym jeszcze zaskoczy nas Filip i bardzo czekamy na te jego niespodzianki. I pomyśleć, że początkiem wielu wspaniałych odwiedzin stała się koncepcja pracy przedszkola na rok 2021/2022: „Zwierzęta w przedszkolu”, dzięki niej poznajemy wspaniały świat zwierząt :)

Pozdrawiam JGP

Data dodania: 2022-02-25 21:06:07