2022.02.18 Ślimaki afrykańskie w przedszkolu

"Ślimak, ślimak pokaż rogi..."

Dzisiaj odwiedziły nas w przedszkolu ślimaki afrykańskie, przyniósł je Filip. Mogliśmy się zapoznać z nimi oraz z ich zwyczajami. Dowiedzieliśmy się, że dorosłe osobniki mogą dorosnąć nawet do 0,5 kg, a ich pokarmem są warzywa i owoce. Potrzebują również wapna, aby ich muszla była zdrowa i pięknie rosła, nie lubią nadmiaru słońca i dlatego nie powinny stać np. na parapecie. Wszystkich informacji udzielił nam Filip, który hoduje ślimaki afrykańskie, aktualnie ma 4szt., o imionach: Skalmar, Gacuś, Patryk i SpangeBob. Mamy nadzieję, że za jakiś czas ślimaki ponownie nas odwiedzą i będziemy mogli zobaczyć o ile urosną :)

Pozdrawiam JGP

Data dodania: 2022-02-20 08:51:20