2021.05.14 Obserwacje przyrodnicze

Mniszek lekarski

Dzisiaj dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy o, jak my go nazywamy „mleczu”. Wiemy już że jest to roślina o właściwościach leczniczych, możemy z jego liści zrobić nawet sałatkę a także tzw. majowy miodek. Dowiedzieliśmy się również, w jaki sposób rozsiewają się jego nasionka - potrzebuje do tego wiatru, który unosi małe nasionka z parasolkami nawet na kilka, czy kilkanaście kilometrów. Wyszliśmy na plac przedszkolny, aby odszukać roślinkę i.. udało się. Okazało się, że na naszym przedszkolnym placu mamy wiele skarbów, nie tylko zabawki. Każdy z nas otrzymał nasionka i mógł obserwować, jak unoszą się one w powietrzu i dzięki delikatnemu wiatrowi przenoszą w miejsce gdzie wyrośnie nowy mniszek. Dokładnie obejrzeliśmy liście i kwiaty - teraz takiego mniszka pospolitego odszukamy na każdej polanie ;)

Pozdrawiam JGP

Data dodania: 2021-05-14 20:56:04