2021.05.11 Teatrzyk pt.: Calineczka

Teatrzyk Kamishibai

Dzisiaj w przedszkolu odwiedziła nas Pani Hania z Biblioteki Miejskiej w Czarnkowie, a dokładniej z oddziału biblioteki dedykowanego dzieciom. Pani Hania przyniosła do nas drewnianą skrzynkę, która bardzo nas zaciekawiła - dowiedzieliśmy się, że jest to teatrzyk kamishibai. Kamishibai, to wywodząca się z Japonii technika opowiadania, czytania i prezentacji książki obrazkowej. Wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę (butai), - drewniany teatrzyk Pani Hania przedstawiła nam bajkę H. Ch. Andersena pt.: „Calineczka”. Bardzo nam się podobało i z zaciekawieniem wyczekiwaliśmy kolejnej planszy i ciągu dalszego opowieści. Bardzo dziękujemy Pani Haniu i zapraszamy częściej :)

Pozdrawiam JGP

Data dodania: 2021-05-11 19:12:06