2021.03.12 Dzień Matematyki

Dzień Matematyki

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość. Doskonale o tym wiedzą dzieci w przedszkolu, a więc my - matematyczne gry i zabawy towarzyszą nam każdego dnia, a dzisiaj w sposób wyjątkowy mogliśmy to świętować. Tworzyliśmy zbiory, rozpoznawaliśmy znane nam cyfry i budowaliśmy geometryczne rysunki z wykorzystaniem różnych przedmiotów. W matematycznych zabawach towarzyszyła nam nasza ulubiona mata do kodowania, na której układaliśmy kubeczkowe rytmy, a GiniBot ukazywał nam figury geometryczne, które już prawie wszyscy doskonale znamy. Teraz już każdy z nas czeka kiedy stanie się uczniem, bo już wiemy, że matematyka to doskonała zabawa :)

Pozdrawiam JGP

Data dodania: 2021-03-14 22:43:34