2021.03.03 Szron pod lupą

Obserwacje przyrodnicze

Przedwiośnie to doskonała pora, aby obserwować budzącą się do życia przyrodę. Często nie zwracamy uwagi na malutkie rzeczy, które dzieją się koło nas. My dzisiaj postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej jak wygląda szron i czym tak naprawdę jest, no i dlaczego znika gdy dotknie go promyk słońca? Wybraliśmy się w tym celu na plac przedszkolny, a każdy z nas zaopatrzony był w lupę i już wszystko stało się jasne, to przecież para wodna znajdując się w powietrzu, którym oddychamy, a niska temperatura sprawia, że zamienia się ona w maleńkie igiełki lodu, które widzimy tylko pod lupą - sami to wytropiliśmy. Brawo my!!!

Pozdrawiam JGP

Data dodania: 2021-03-03 21:49:11