2021.02.11 Ptasia stołówka

Dokarmiamy ptaki

Dzieci bardzo cieszą się z zimowych zabaw, dużych opadów śniegu i wielu atrakcji, jakie w prezencie daje nam zima. Zupełnie inaczej postrzegają zimę zwierzęta, szczególnie te, które nie mieszkają w domach, czy na naszych podwórkach. Dlatego zadbaliśmy o ptaszki, które mają zimą kłopot w poszukiwaniu pożywienia i otworzyliśmy w naszym przedszkolnym ogrodzie ptasią stołówkę. Kiedy wychodzimy uzupełniamy wyjedzone ziarenka i zawieszamy smakołyki dla ptaków, a kiedy wracamy do przedszkola, a na przedszkolnym placu robi się cicho przylatują do stołówki ptaszki i napełniają swoje brzuszki. Dopóki zima trwa - będziemy o nie dbać ;)

Pozdrawiam JGP

Data dodania: 2021-02-11 16:42:07