2020.12.18 Świąteczne kodowanie

Elementy kodowania - wprowadzamy  do zajęć dydaktycznych już od najmłodszych lat.

Umiejętności jakie  nabywa dziecko bawiąc się kodowaniem, są przydatne na każdym etapie jego rozwoju.

Jakie to umiejętności? Między innymi, logiczne myślenie, umiejętność pracy zespołowej, zadaniowe podejście do napotykanych trudności, elastyczność. I właśnie te umiejętności kształtowane są podczas zabaw z kodowaniem.

Sortowanie, segregowanie, porównywanie, porządkowanie...czy nie brzmi to znajomo. Dzieci przecież dzielą różnego rodzaju liczmany na zbiory, wyszukują cech wspólnych i różniących je między sobą. Reagują też na różnego rodzaju kody, odbierają je i postępują zgodnie z ich wskazówkami, bo czym jest instrukcja wykonania pracy plastycznej, przejścia na drugą stronę ulicy, czy umycia rąk. Kiedy to sobie uświadomimy będzie łatwiej zrozumieć, bo dostrzeżemy, że to kodowanie to niej jest coś, czego nie można opanować, przeciwnie nie tylko można, ale dodatkowo będzie z tego dużo radości i zabawy.

Dzieci  bardzo lubią  zabawy z kodowaniem. W przedszkolu mamy matę, kubeczki i inne pomoce.

Data dodania: 2020-12-19 20:44:17
Data edycji: 2020-12-19 21:10:14