2020.09.29 Dzień Głośnego Czytania

Dzień głośnego czytania - czytać każdy może :)

Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa od najmłodszych lat. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć i poszerzają słownictwo.
Przede wszystkim jednak pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Dzisiaj do przedszkola przyszła Pani Hania z biblioteki i przeczytała nam piękne bajki. Bardzo nam się podobało i miło słuchało.

Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu, warto więc obchodzić takie święto każdego dnia :)

JGP

Data dodania: 2020-10-13 18:27:14