2020.03.27 Piątek

"Opowieści muszelki"

Drodzy Rodzice, aby wprowadzić dzieci w temat proszę przeczytajcie dzieciom wiersz pt:. "Muszelki" - po przeczytaniu wiersza zapytajcie dzieci:

1. O czym jest wiersz?
  2. Jak wyglądały muszelki w wierszu?

Zadanie 1 (potrzebne będą 2 arkusze muszelek) - poproście dzieci aby wycięły muszelki i poukładały je według wzoru (takiego samego kształtu), zapytajcie:

• Przeliczyły ile jest muszelek danego kształtu?
  • Gdzie jest więcej muszelek?

Następnie ułóżcie przed dziećmi muszelki jednego kształtu w zwartym rzędzie, a pod spodem ułóżcie tą samą liczbę muszli, ale bardziej rozproszonych. Zapytajcie : Gdzie jest więcej? Dzieci sprawdzają, w którym rzędzie jest więcej muszelek przeliczając je.

Zadanie 2 Połącz muszle w pary, kierując się takim samym kształtem. Przypominam, choć moje Pszczółki doskonale o tym wiedzą, każdą parę łączymy innym kolorem. Przelicz ile jest par muszli i narysuj tyle samo kropek/kółek w okienku.

"Jeden, dwa, trzy, to, co ja - zrób i ty" - zestaw zabaw ruchowo - gimnastycznych. Zachęcam do przeprowadzenia zabaw w miarę możliwości na podwórku :)

Data dodania: 2020-03-27 13:27:08
Data edycji: 2020-04-24 12:26:08