2020.02.25 Koncert muzyczny

Opowieści Wielkiej Drogi - Spotkanie z Kulturą Romów

Skąd jesteś? Zewsząd. Dokąd idziesz? Wszędzie. Po co? Żeby zaprzyjaźnić się ze światem /Thagar Sovnakuno/.
Byli wędrowcami od zawsze, w podróżach zbierali obrazy, pieśni i opowieści. Zawędrowali też do Polski
i mieszkają tutaj już
od
600 lat – Romowie
. Poznaliśmy obyczaje tego wędrującego narodu, uczyliśmy się ważnych słów w języku romskim, tańczyliśmy do żywej muzyki, a przede wszystkim poznaliśmy urzekające romskie opowieści. To wszystko za sprawą wyjątkowego gościa – Katarzyny Jackowskiej-Enemuo,
która wraz z artystami Mozaiki
zagościła w naszym przedszkolu. To dla nas zaszczyt, że goszcząc w Świecie Sztuki mogliśmy poznać tak znamienitą opowiadaczkę i muzykantkę, która, wędrując po festiwalach , warsztatach i koncertach , zdecydowała się przystanąć na trochę w Wielkopolsce, w nszym przedszkolu i podzielić się z nami sztuką opowiadania oraz pięknem kultury romskiej.
Nawet nasze Panie zatańczyły dla nas - bardzo nam się podobało :)

Data dodania: 2020-02-25 19:48:54
Data edycji: 2020-03-22 20:15:50