2019.10.29 Alfabet Tradycji. Wielkopolska - Ziemia Kaliska. Koncert muzyczny.

Wesołe rozmowy o kulturze tradycji naszego regionu ;)

Tym razem zaprzyjaźnieni artyści zaprosili nas na wędrówkę po Wielkopolsce. Czy wiecie, że mamy w Wielkopolsce instrumenty, które nie są spotykane w innych regionach kraju? Jedne z nich to basy kaliskie i bęben osznurowany, które poznamy przy okazji podróży po południowowschodnim krańcu Wielkopolski. Podczas tego spotkania usłyszeliśmy o kulturze tradycyjnej naszego regionu, a wszystko przekazane z  pasją i błyskiem w oku. Do realizacji tego koncertu artyści zaprosili kapelę Przodki, która od lat zgłębia muzykę kaliską i porywa nią do tańca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Bardzo nam się podobało, było skocznie i wesoło, no po prostu wartościowo.
Taka wiedza to już coś powie wam przedszkolny ktoś :)

Data dodania: 2019-11-05 20:28:00
Data edycji: 2019-11-11 18:34:02