17.06.2020 Poznajemy nowy kraj Unii Europejskiej – Chorwację.

Proponowane zadania dla dzieci:

,,Jestem Polakiem – Europejczykiem’’, to koncepcja pracy naszego przedszkola na rok 2019/2020. W ramach programu ,,Mały Europejczyk’’ – poznamy dzisiaj nowy kraj Unii Europejskiej – Chorwację.

• Mapa Unii Europejskiej.

Spróbuj poszukać na mapie kraje europejskie, o których wcześniej rozmawialiśmy: Grecję, Niemcy, Finlandię, Irlandię, Włochy, Francję, Holandię, Polskę. (załącznik – mapa Unii Europejskiej)

• Prezentacja o Chorwacji.

W załączniku znajdziesz prezentację, włącz pokaz slajdów, rodzicu przeczytaj przygotowane wiadomości o Chorwacji.

• Kwiat – irys – praca plastyczna.

Do wykonania pracy potrzebne będą: krepina niebieska, pomarańczowa, zielona, klej, nożyczki, drut florystyczny. Proponowany sposób wykonania w linku: https://www.youtube.com/watch?v=We4oplDvtDg

• Dalmatyńczyk – kolorowanka.

Do wykonania zadania potrzebne będą kredki lub farby. Pokoloruj dalmatyńczyka (załącznik)

• Flaga Chorwacji.

Przygotuj kredki lub farby i pokoloruj flagę Chorwacji.(załącznik)

Data dodania: 2020-06-16 21:18:36