17.03.2022r ''Czytajmy dzieciom''

W ramach realizacji programu "Czytajmy dzieciom” - gościliśmy dzisiaj panią z biblioteki - która zasłuchanym dzieciom przeczytała jedną książeczkę o Andzi.  Pani bibliotekarka zachęcała dzieci, aby poprosiły swoich rodziców o codzienne wieczorne czytanie bajek do snu, tak jak właśnie ona to czyni. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie !

Data dodania: 2022-03-17 23:28:32
Data edycji: 2022-03-19 17:39:40