12.04.2021 Praca zdalna. List do Rodziców.

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu nauczymy się, co to jest SZACUNEK. Dowiemy się, że należy szanować nie tylko ludzi czy zwierzęta, ale także przedmioty, ponieważ są efektem pracy człowieka. Szczególnie powinniśmy szanować dzieła sztuki, czyli, obrazy, muzykę, rzeźby, ale także przedmioty codziennego użytku, które są człowiekowi potrzebne. Zrozumiemy, że szacunek to także to, jak się zachowujemy w różnych miejscach – na wystawie czy na koncercie. Obejrzymy wiele zdjęć obrazów. Dowiemy się też, kto to jest Jan Matejko. Sami namalujemy i skomponujemy obrazy.

Poznamy nową literę fF. Dzięki temu będziemy potrafili przeczytać jeszcze więcej słów, a nawet całych zdań. Niektórzy z nas starają się już pisać.

Coraz lepiej dodajemy i odejmujemy na fasolkach czy palcach, a niektórzy w pamięci. Poznajmy figury geometryczne, podamy ich nazwy, porównamy i pooglądamy ich odbicia w lusterku.

Bardzo lubimy muzykę. Chcemy spróbować grać jak orkiestra i tańczyć jak grupa baletowa. Ci, którzy chcą, mogą grać na dzwonkach piosenkę Wlazł kotek na płotek.

Będziemy obserwować, jak woda potrafi przechodzić z jednej szklanki do drugiej – jeżeli pomożecie nam w tym doświadczeniu.

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– stosować zasady właściwego zachowania się w miejscach publicznych, takich jak kino, sklep, teatr;

– odwiedzić wystawę – może w pobliskim muzeum;

– bawić się poznanymi literami: oamltideukyzbnsrgpwcj, f: układać sylaby, wyrazy, odczytywać je; zachęcać dzieci do czytania własnym przykładem.

W tym tygodniu będą potrzebne:

• plastikowe butelki (1,5 l),
  • informacje na temat różnych miejsc użyteczności publicznej – teatru, kina, muzeum itp.,
  • albumy o malarstwie, także współczesnym,
  • informacje nt. Jana Matejki i Juliana Fałata,
  • gazety, wstążki, pojemniki po jogurtach,
  • gumki recepturki, aluminiowe puszki po napojach.

Temat tygodnia: Z kulturą za pan brat.

Tematy dni: 1. Szanujemy ludzi, rzeczy i przyrodę, 2. Artyści to my, 3. Na wystawie, 4. Na koncercie, 5. Malujemy muzykę

Data dodania: 2021-04-11 23:20:46
Data edycji: 2021-04-11 23:42:19