12. ODSŁONA AKCJI ''NARODOWE CZYTANIE 2023''

Narodowe Czytanie organizowane jest pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Jest to coroczna akcja zachęcająca do wspólnego czytania wybranej lektury z dzieł literatury polskiej, do której dołączyło nasze przedszkole. Tegoroczną lekturą jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Przedszkolakom 8 września 2023roku fragment „Nad Niemnem” przeczytała Pani Dyrektor Katarzyna Just oraz nauczyciele najstarszych grup przedszkolnych. Dzieci uważnie wysłuchały czytany tekst, a następnie uczestniczyły w rozmowie kierowanej, trafnie odpowiadając na pytania.

Pamiętajmy, że czytanie ma bardzo istotny wpływ na rozwój naszych dzieci, pomaga im lepiej zrozumieć otaczający je świat. Najogólniej - czytanie wspiera rozwój na wielu płaszczyznach m.in.: rozwój wyobraźni, empatii; ćwiczy wyobraźnię i koncentrację uwagi; wzbogaca zasób słownictwa; a co najważniejsze - buduje silne więzi emocjonalne z rodzicami i kształtuje nawyk czytania na całe życie.

#NarodoweCzytanie2023 #ElizaOrzeszkowa #NadNiemnem #PolskaLiteratura

Data dodania: 2023-09-09 22:23:46