10.11.2022. Żołnierz - wychowanek naszego przedszkola.

W nawiązaniu do obchodzonego w przedszkolu Święta Niepodległości zorganizowaliśmy w naszej grupie  spotkanie z żołnierzem.

Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej oraz postawy patriotycznej to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Spotkania z ludźmi reprezentującymi różne zawody umożliwia realizację tego celu.

Dzieci  podczas tego spotkania dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.

Podczas prezentacji Pan Piotr przedstawił charakterystykę służby żołnierskiej, codzienne obowiązki żołnierza. Zaprezentował także mundur, zapoznał dzieci z emblematami i symbolami narodowymi. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Data dodania: 2022-11-12 10:42:58
Data edycji: 2022-11-12 11:37:02