08.06.2022 r. - ''SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

Tego dnia odbyło się w naszym przedszkolu bardzo interesujące spotkanie. Dzieci ze wszystkich grup miały możliwość porozmawiania z pana weterynarza. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania  zwierząt domowych, a także kształtowanie postaw  humanitarnych  w  stosunku do zwierząt. Pan weterynarz na spotkanie z przedszkolakami przyprowadził ze sobą sukę Lejdi co wprawiło przedszkolaków w zachwyt. Pan Bartosz  opowiadał o ciekawostkach, niebezpieczeństwach oraz codziennej pracy weterynarza. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt  i obowiązkowym  przestrzeganiu  higieny po każdej zabawie z pupilem musimy  myć ręce. Przedszkolaki  brały aktywny udział w spotkaniu,  szukały odpowiedzi na nurtujące ich wątpliwości   dotyczące  pielęgnacji zwierząt, chorób które je dotykają, sposobów leczenia.  Opowiadały o zwierzętach, które mają  w domu, zasypywały pana Weterynarz  różnymi pytaniami np. co zrobić gdy nasz ulubieniec  nie chce jeść, lub nie chce sie bawić, jest smutny. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pozwoliło uczestnikom na poznanie choć po części tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu.

Data dodania: 2022-06-12 21:44:45
Data edycji: 2022-06-25 21:50:48