08.05.2020 #zostańwdomu Propozycje zabaw dla dzieci.

Propozycje zabaw dla dzieci:

Ćwiczenia gimnastyczne:

-,,Koncert’’ – Dziecko siedzi na dywanie, podparte z tyłu dłońmi. Nogi ma ugięte w kolanach. Unosi zgięte nogi i na hasło ,,bęben’’ uderza (lekko) piętami o podłogę, a na hasło ,,pianino’’, ,,gra’’ na niej palcami stóp.

-,,Rzucanie do celu’’ – Przygotuj duży karton lub kosz, piłeczkę. Ustalamy odległość i celujemy. Rzucamy prawą ręką, następnie lewą ręką. Zadanie można utrudnić np. stojąc na jednej nodze. Każde ćwiczenie wykonujemy kilka razy.

-,,Tor przeszkód’’ – Do tego zadania potrzebujemy różne przedmioty np. zabawki, wiaderka od klocków, piłki i inne. Ustawiamy z nich slalom, dziecko biega po wyznaczonej trasie. Można również ustawić na trasie małe przeszkody, które trzeba ominąć skokiem na dwóch nogach.

Ćwiczenia relaksacyjne i rozciągające:

-Dzieci stoją prosto, stopy mają złączone. Robią wdech z jednoczesnym wyciągnięciem ramion w górę (ręce wyprostowane, mocne wyciągnięcie rąk i palców). Następnie wykonują wydech wraz z ugięciem kolan i opuszczaniem tułowia (siadają na ,,niewidzialnym krześle’’). Kilkakrotnie powtarzają ćwiczenie.

-Dzieci rozstawiają nogi na szerokość bioder. Dłonie łączą za plecami wewnętrzną stroną do siebie i prostują ręce w łokciach. Następnie wykonują skłony do przodu na wdech, a na wydech – wyprost. Kilkakrotnie powtarzają ćwiczenie.

-Dzieci stoją wyprostowane w niewielkim rozkroku. Pochylają się do przodu i próbują dotknąć stóp bez uginania nóg w kolanach. Następnie wracają do pozycji wyjściowej, po czym powtarzają ćwiczenie z głębszym pochyleniem (próba zbliżenia głowy do kolan).

Muzyka relaksacyjna  - słuchanie muzyki relaksacyjnej ,,Wiosna’’.

Po wysłuchaniu muzyki spróbuj rozpoznać instrumenty występujące w utworze (gitara, perkusja).

Wiersz ,,Orkiestra’’

Po wysłuchaniu wiersza spróbuj odgadnąć jakie instrumenty występowały w wierszu (tuba, trąbka, klarnety, puzon, saksofon, róg). Następnie podziel na sylaby te słowa np. tu – ba, pu – zon. Podziel słowa na głoski np. t – u – b – a .

Data dodania: 2020-05-08 07:58:09
Data edycji: 2020-05-08 08:00:10