07.06.2022r ''Pierwsza pomoc przedmedyczna''

07 czerwca -  wtorek,  dzieci uczestniczyły w  zajęciu  edukacyjnym z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia -  utraty przytomności.. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Przedszkolaki wiedzą do kogo zwracać się gdy czują się zagrożone, same również są świadome konieczności zachowywania się w sposób bezpieczny taki, by apteczka i jej wyposażenie były jak najmniej potrzebne. Zgromadzoną wiedzę będą mogły wykorzystać w przyszłości przychodząc z pomocą koledze lub najbliższym z rodziny. Dzięki praktycznym działaniom nabierają wprawy i przełamują strach,  to tu w przedszkolu rodzą się mali bohaterowie, których odwaga i dojrzałość zdumiała nie jednego z nas.

Data dodania: 2022-06-09 14:49:51
Data edycji: 2022-06-09 14:58:58