06.04.2020 Praca zdalna. List do rodziców

Drodzy Rodzice!

W minionych tygodniach rozmawialiśmy o dociekliwości i o tym, jak ważne w życiu jest zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi. Już rozumiemy, że aby dużo wiedzieć, należy zadawać pytania. W tym tygodniu dowiemy się, jak wiele z tego, co nas otacza, to wynalazki, które ktoś wymyślił; potrafił to zrobić, bo był dociekliwy i chciał zmieniać świat.

Zrozumiemy, że prąd to jeden z najważniejszych wynalazków, ale aby chronić naszą planetę, musimy produkować go ekologicznie – bez dymu i odpadów. Dowiemy się, że w internecie możemy znaleźć bardzo dużo odpowiedzi na pytania, ale musimy to robić bezpiecznie – pod opieką dorosłych, bo czyha tam na nas wiele pułapek. Pokażemy, że mamy fajne i ciekawe pomysły na wymyślanie i tworzenie różnych rzeczy

Poznamy nową literę w, W. nazwiemy ją, znajdziemy, będziemy kreślić w powietrzu i w liniaturze. Przeczytamy nowe słowa, a nawet całe zdania.

Jeszcze lepiej rozumiemy, co to znaczy pierwszy, drugi, trzeci; będziemy dodawać i odejmować na kasztanach, fasolkach, palcach, a niektórzy z nas w pamięci. To, co policzymy, ułożymy z liczb i znaków +, =. Zrozumiemy, co to znaczy ułożyć zadanie z treścią do obrazka – spróbujemy robić to sami.

W różny sposób będziemy się bawić i ćwiczyć przy muzyce.

Dowiemy się, co to są drożdże, do czego się ich używa i że potrafią nadmuchać balon – jeżeli zechcecie nam w tym pomóc.

Temat tygodnia: Tajemnice świata

1.Skąd się bierze prąd? 2. Wynalazki– telefon. 3. Wynalazki– komputer. 4. Mogę zostać wynalazcą

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

– wspólnie z dzieckiem spędzać czas na działaniu i doświadczaniu, zwracając uwagę na to, że wynalazki powstawały dlatego, żeby ludziom lepiej i łatwiej się żyło; gotować, piec, naprawiać z dziećmi;

– nie pozwalać dzieciom na korzystanie z internetu bez nadzoru dorosłych; pokazywać, jak wiele może zaoferować sieć, ale ustalić też zasady i się ich trzymać;

– bawić się poznanymi literami: o, a, m, l, t, i, d, e, u, k, y, z, b, n, s, r, g, p, w, układając sylaby, wyrazy i odczytując je; tworzyć wyrazy nielogiczne i je odczytywać;

– jak najczęściej przeliczać – wszystko co się da; wskazywać i określać, co jest pierwsze, co drugie, co trzecie itd.

Data dodania: 2021-04-05 21:01:42
Data edycji: 2021-04-05 21:03:46