02.04.2020 Temat dnia: ALE JAJA!

02.04.2020  Temat dnia: ALE JAJA!
  1. Zapraszam rodziców do przeczytania dzieciom opowiadania pt. ,,Najpiękniejsze…’’

Proponuję, aby dzieci odpowiedziały na kilka pytań związanych z tekstem opowiadania.(tekst w załączniku)

- O jakich kurczakach marzyły kury?

- Co kury zrobiły z jajkami?

- Jakiego koloru były małe kurczaczki?

Drodzy rodzice poszukajcie w swojej biblioteczce książki lub czasopisma poświęcone zwierzętom.

Korzystając z własnej wiedzy oraz książek dzieci szukają odpowiedzi na pytanie;

- Jakie zwierzęta wykluwają się z jaj?

1. Zabawa badawcza pt .,,JAJKO’’

Drodzy rodzice proponuję o przygotowanie jajek: jedno ugotowane, drugie surowe (umyte), talerzyki.

Dzieci oglądają jaja. Czy potraficie rozpoznać, które z nich jest surowe, a które ugotowane. Kręcimy na stole jajkiem surowym i ugotowanym. Dzieci próbują odgadnąć, które jest które. Następnie oba jajka rozbijamy, podsumowujemy: surowe jajko kręci się wolno, a ugotowane szybko. Gotowane jajko kręci się szybciej, bo ma zwartą konsystencję – konsystencja surowego jaja hamuje jego obrót.

Teraz bierzemy surowe jajko i talerzyk. Dzieci delikatnie rozbijają skorupkę jajka i wylewają zawartość na talerzyk. Dzieci opowiadają z jakich elementów zbudowane jest jajo: żółtko, białko.

1. Propozycja przygotowania z rodzicami kanapek z pasty jajecznej.

Wspólne przygotowanie posiłku, to wspaniała zabawa dla całej rodzinki.

Rodzice proszę przygotujcie: fartuszek, ugotowane jajka, miseczki, łyżki, noże, widelce, szczypiorek oraz przyprawy, pieczywo.

Dzieci pod opieką rodziców przygotowują kanapki z pasty jajecznej.

Życzę wspaniałej zabawy i smacznego!

1. Praca z KZ ( str.59 )

Czytanie tekstu z poznanych liter.

Data dodania: 2020-04-02 10:51:19
Data edycji: 2020-04-02 10:56:21