02.03.2022 Bezpiecznie w Internecie

02.03.2022 Bezpiecznie w  Internecie

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) poświęcony świadomiej obecności młodszych i starszych w sieci, obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.

DBI 2022 odbył się 8 lutego, ale do 31 marca organizowane są inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

W ramach obchodów tego dnia Krasnale poznały pojęcia Internet, sieć internetowa oglądając program „Co to, ten cały Internet” oraz tworząc sieć z włóczki. Dzieci dowiedziały się również o zagrożeniach płynących z jego strony. Na podstawie bajki „Owce w sieci. Tajemniczy przyjaciel” stworzyły własny Kodeks Bezpiecznego Internetu.

Warto rozmawiać o bezpiecznym Internecie już teraz, by w przyszłości stał się bezpiecznym narzędziem zabawy i nauki. Zagrożenia w świecie cyfrowym są równie niebezpieczne jak w świecie analogowym a szczególnie podatne na ich działanie są dzieci. Nie należy więc lekceważyć problemu, lecz zamiast całkowitego zakazu korzystania z urządzeń mobilnych, można ustalić warunki korzystania z nich.

Wskazówki, które powinny pomóc rodzicom wzmocnić cyfrowe umiejętności dzieci i chronić je przed zagrożeniami w sieci można znaleźć na stronie https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/

Data dodania: 2022-03-02 22:43:23
Data edycji: 2022-03-02 22:48:01