Terapia pedagogiczna. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne - dzieci młodsze

Witam serdecznie, drodzy rodzice, proszę wytnijcie obrazki z załącznika " Zawody i rekwizyty do nich pasujące". Pokażcie dziecku wszystkie obrazki  (rekwizytów i zawodów z załącznika). Nakierowując, pokażcie na przykładzie jednej pary jak połączyć obrazki, następnie pozwólcie aby to dziecko połączyło pozostałe pary).

• łyżka - kucharz
  • książka - bibliotekarz, księgarz
  • dziennik zajęć - nauczyciel
  • taca - kelner
  • stetoskop - lekarz
  • mikrofon - piosenkarka
  • maska - aktor
  • moneta - sprzedawca
  • miotła - dozorca, woźny
  • centymetr - krawiec
  • but - szewc
Dodatkowo można zabawić się kalambury, rodzice pokazują czynności wykonywane przez konkretne zawody, natomiast Antek wskazuje odpowiedni obrazek (do tej zabawy przed chłopcem rozkładamy tylko obrazki z postaciami osób wykonujących zawody). Przesyłam również zabawy słuchowe, można spróbować w pierwszej kolejności z tatą lub mamą w roli dziecka, tak aby dziecko mogło zaobserwować na czym zabawa polega. Może zachęci to do zabawy.

i życzę miłych chwil
                                                   spędzonych podczas wspólnych zabaw