Środa – 27.05.2020r.

Temat dnia: U weterynarza

Przebieg dnia:

• Zabawa ruchowa – Wąż idzie do lekarza
    Dziecko siedzi na dywanie w siadzie prostym. Stara się poruszać do przodu bez zginania kolan. Unosi lekko do góry – raz jedną, raz drugą nogę wraz z biodrem i przesuwa się do przodu.

• Suchanie opowiadania „Czworonożni pacjenci

„Czworonożni pacjenci”
Justyna Gricin

Dziś w przedszkolu każdy opowiadał o tym, jaki zawód wykonują jego rodzice. Tata Hani jest chirurgiem, mama Oli – kosmetyczką, a mama Korneli pracuje w sklepie. Rodzice Amelki prowadza własna firmę i robią piękne meble. Najbardziej jednak podobało mi się, jak o zawodzie swoich rodziców opowiadał Marcel. Rodzice Marcela pracują w lecznicy dla zwierząt. Są lekarzami weterynarii. Marcel mówi, że weterynarz to taki lekarz, którego odwiedzają czworonożni pacjenci: psy, koty, króliki, chomiki, świnki morskie, żółwie i szczury. Czworonożni i nie tylko, bo przychodzą do nich także papugi, które nie mają apetytu i kanarki z chrypką. Tata opowiadał Marcelowi, że bardzo często robi zwierzakom szczepionki, obcina zbyt długie pazury, sprawdza czy mają zdrowe zęby. Zdarza się także, że musi przeprowadzić operację lub nastawić zwichniętą nogę. To bardzo trudna praca, bo zwierzaki nie mogą powiedzieć, w którym miejscu je coś boli. Ale rodzice Marcela bardzo lubią swoją pracę. Lubią pomagać chorym zwierzętom, bo to przecież nasi przyjaciele.

• Rozmowa na temat opowiadania:
    • Jak nazywa się lekarz, który leczy zwierzęta?
    • Na czym polega praca weterynarza?
    • Kiedy weterynarz jest potrzebny zwierzętom?

• U weterynarza – film edukacyjny
    Zapoznanie się z lecznicą zwierząt.

• U weterynarza bajka

• Kocie zwyczaje – zabawa naśladowcza
    Dzieci zamieniają się w kotki: chodzą po pokoju na czworakach. Rodzic mówi, co koty mają robić, a dzieci to wykonują: piją mleko z miseczki, robią koci grzbiet, leżą na plecach, zwijają się w kłębek i zasypiają itp.

• Zabawa dydaktyczna z wykorzystaniem KART PRACY 4 str. 16
    Dzieci wycinają ilustracje i porządkują je, układając w szeregu. Na ich podstawie tworzą opowiadanie – rodzic zaczyna słowami: Pewnego słonecznego dnia..., następnie dziecko dopowiada kolejne zdania. Na koniec dzieci naklejają ilustracje w odpowiedniej kolejności.

• Moje ulubione zwierzę – rysowanie kredkami
    Narysuj swoje ulubione zwierzę.
Data dodania: 2020-05-25 23:20:36
Data edycji: 2020-05-28 21:49:53