SPORTY WODNE - 01.04.2020R

SPORTY WODNE  -  01.04.2020R

SPORTY WODNE - temat dnia

Przewidywane osiagnięcia:

-poznaje formy wypoczynku i relaksu nad wodą,-  poznaje i nazywa sporty wodne

-  rozumie konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów wodnych i zabaw nad wodą

- odtwarza te trsci opowieści rucowej przez ekspresję własnego ciała- łączy  pasujące elementy w karcie pracy

• SPORTY WODNE - proszę przygotować ilustracje przedsztawiające sporty wodne oraz przedmioty konieczne do ich uprawiania: np: wiosło, sprzęt do nurkowania ( maska, okulary, płetwy), czepek pływacki, wedkę, deska sufingowa, kapok, kajak. Dziecko nazywa przedstawione przedmioty i ich przeznaczenie i sposób wykorzystania.
  • BEDZIEMY PŁYWAĆ  - opowieść ruchowa, dostrzeganie uroku czynnego wypoczynku nad wodą oraz uświadomienie zasad bezpieczeństwa.  Opowiadamy dziecku historyjkę ruchową o wyprawie nad jezioro, a dziecko ilustruje to ruchem: Dzisiaj idziemy nad jezioro, żeby popływać. Wkładamy do torby stroje kapielowe, dmuchane koła, rezniki, rekawki. zapinamy torby i zakładamy je na ramię. Jesteśmy juz nad wodą,  zrzucamy torby , otwieramy je i wyjmujemy reczniki. Rozkładamy je. Wyjmujemykoła. Nadmuchujemy je. Wyjmujemy rekawki. Musimy je nadmuchać. Za parawanem zdejmujemy ubranie, zakładamy strój kąpielowy. Bierzemy koła dmuchane, zakładamy je. Bierzemy rekawki, zakładamy je. Idziemy do wody. Pływamy żabką niedaleko brzegu. wychodzimy z wody, zdejmujemy koło, zdejmujemy rekawki. Wycieramy sie dokładnie recznikiem. Smarujemy sie kremem ochronnym. Siadamy i odpoczywamy. pokazujemy rekawki i pytamy: kto i w jakiej sytuacji powinien ich używać. Przypominamy , że dzieci mogą korzystać z kąpieli w wodzie, tylko pod opieką dorosłych. Na koniec dzieci łączą przedmioty potrzebne do bezpiecznej zabawy w wodzie i koloryją obrazek.
Data dodania: 2020-03-31 21:16:04
Data edycji: 2020-03-31 21:22:13