Plastusie

Grupa „Plastusie” liczy 21 dzieci: 11 dziewczynek i 10 chłopców.

Nauczycielkami w grupie są Katarzyna Just, Miroslava Banaszak i Gabriela Jeżewska. Pomoc nauczycielek to Małgorzata Wenz.

Codziennie przeprowadzane są zajęcia wychowawczo-edukacyjne w oparciu o podstawę programową. Każdego dnia przed śniadaniem odbywają się ćwiczenia poranne, a dwa razy w tygodniu ćwiczenia gimnastyczne. Język angielski i religia odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 30 min. Każdego dnia  wychodzimy na świeże powietrze.

W grupie obowiązuje „Kodeks dobrego kolegi”. Dzieci uczą się odpowiedzialności, porządku, szacunku do innych, obowiązku wywiązywania się z powierzonych zadań. Staramy uczyć się umiejętności współdziałania z innymi dziećmi i dorosłymi. Chcemy odpowiadać na zadawane przez dzieci pytania „a dlaczego?” dążąc do poznania tego - co dla nich nowe, do wyjaśnienia tego - co niezrozumiałe. Pragniemy uczestniczyć razem z dziećmi w odkrywaniu małych i dużych tajemnic, towarzyszyć im w zaspokajaniu ciekawości świata i w ten sposób przygotować ich jak najlepiej do nauki w szkole. Chcemy czynić to tworząc odpowiednie warunki, otoczenie oraz prowadząc zajęcia poprzez, które każde dziecko będzie mogło rozwijać swoje zainteresowania, zdolności i umiejętności.

Data dodania: 2018-04-17 14:18:00
Data edycji: 2019-08-27 09:06:06