List do rodziców

Temat tygodnia: JAK POWSTAJE KSIĄŻKA? (04-08.05.2020r.)

Tematy dni: Moje książki; W bibliotece; Jak powstaje książka; Szanujmy książki; Przygody Supełka

Drodzy Rodzice,

W tym tygodniu będziemy rozmawiać na temat tego, jaką odgrywają w naszym życiu książki. Poznamy różne rodzaje książek, a także zawody związane z ich powstawaniem: pisarza, autora, ilustratora, grafika, redaktora, drukarza. Odwiedzimy księgarnię i bibliotekę. Stworzymy w domu kącik książki. Będziemy bawić się w bibliotekę i księgarnię, wykorzystując symbole monet.  Poznamy liczbę 9. Będziemy uczyć się określać, który element jest pierwszy, a który drugi z kolei, ile jest elementów, będziemy dokładać i zabierać elementy ze zbioru tak, aby zostało 9 elementów. Będziemy uczyć się pisać cyfrę 9. Będziemy próbować czytać wyrazy z poznanych liter: O, A, L, M, E, T, D, I, K, U, P, Y, B, N, S, R, G, C, J, W, F.

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem.

• Wspólne wyjście do biblioteki – wypożyczenie książek wybranych przez dziecko.
  • Wspólne oglądnie i czytanie książek – zwrócenie uwagi na różne rodzaje książek i ich przydatność w życiu (albumy, atlasy, bajki, przewodniki, poradniki itp.)
  • Zabawy utrwalające w pamięci kształt cyfry 9: wyszukiwanie przedmiotów zbliżonych kształtem do cyfry 9, pisanie cyfry 9 po piasku, kaszy, układanie cząstek warzyw i owoców w kształt cyfry 9.
  • Zabawy w wysłuchiwanie poznanych głosek.
  • Zabawy w wyszukiwanie w wyrazach poznanych liter.
  • Wspólne śpiewanie piosenek, recytowanie wierszy.
Data dodania: 2020-05-03 22:35:29
Data edycji: 2020-05-03 22:39:22