2019.11.08 Do hymnu

Hymn narodowy - ważna sprawa.

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zaprosiły szkoły, przedszkola oraz placówki oświatowe do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

My przedszkolacy, również bardzo chętnie włączyliśmy się w odśpiewanie hymnu i choć jeszcze mało rozumiemy, to jesteśmy dumni, że symbole narodowe nie są nam obce, a podniosłość chwili sprawiła, że poczuliśmy przynależność do naszego kraju - Naszej Polski.

Data dodania: 2019-11-20 07:23:40
Data edycji: 2019-11-20 07:58:55