ZESTAW ZABAW CZĘŚĆ 8

Propozycje zabaw na dziś.

• Skoki przez drabinkę - wykonaj drabinkę, np. z gazety. Wystarczy pociąć ją na 5-centymetrowe paski, które ułożycie na ziemi na wzór drabinki. Zadanie dziecka polega na sprawnym przeskakiwaniu kolejnych szczebelków.

• ,,Sznurek parzy, sznurek to ścieżka’’ - połóż na podłodze sznurek. Wymyśl różne sposoby poruszania się z jego wykorzystaniem np.: chodzenie po sznurku przodem, tyłem, bokiem; przeskakiwanie przez sznurek przodem i tyłem; przeskakiwanie nad sznurkiem bokiem obunóż lub z nogi na nogę.

• ,,Utrzymaj kijek w pionie” - ustaw kijek/patyk pionowo na dłoni. Puść go i poruszając ręką, na której kijek stoi, postaraj się uchronić go przed upadkiem. Uwaga! Lepiej do zabawy nadaje się prosty patyk/kijek o dość dużej długości – im krótszy, tym trudniej go utrzymać w pionie.

• ,,Symetria” - do zabawy wystarczy kartka przedzielona na pół oraz różne przedmioty, które macie w domu w parach (po 2 szt np. łyżeczki, klocki, autka itp.). Zabawa polega na układaniu przedmiotów wzdłuż osi symetrii lub inaczej w odbiciu lustrzanym. Warto dziecku przy okazji takiej zabawy pokazać jak ułożone przedmioty wyglądają  w lustrzanym odbiciu.  W linku znajduje się film pomocniczy: https://youtu.be/LF8pzZnYFcY

• „Szalone guziki” – przygotuj torebkę strunową, flamastry, garść plastikowych guzików, bezbarwny żel (np. do włosów) i taśmę klejącą. Narysuj na torebce kilka pętli. Poproś dziecko, żeby wrzuciło do woreczka guziki i kilka łyżek żelu. Zamknij szczelnie torebkę, a następnie przyklej jej krawędzie do stołu tak, aby się nie przesuwała. Gdy dziecko naciśnie na torebkę, guziki będą się przemieszczać w żelu. Zachęć dziecko do uporządkowania guzików w narysowanych pętlach, np. według kolorów, wielkości,  w każdej pętli o 1 więcej lub o 1 mniej niż w poprzedniej.
Data dodania: 2020-05-12 12:29:24
Data edycji: 2020-05-12 15:29:57