ZESTAW ZABAW CZĘŚĆ 6

„Malowanie bańkami” – przygotuj kartki, farby plakatowe, kubeczki z wodą, płyn do naczyń i rurki do napojów. Dolej do wody nieco płynu do naczyń oraz farby plakatowej w wybranym kolorze. W kilku pojemnikach możesz przygotować różne kolory płynu do baniek. Zachęć dziecko, żeby moczyło rurkę w kolorowym płynie do baniek, a następnie delikatnie dmuchało i puszczało bańki na kartce. Gdy bańki pękną, zostawią kolorowe ślady. Poproś dziecko o namalowanie w ten sposób radosnego obrazka.

„Zgadnij, ile” – przygotuj kilka zamykanych pojemników, na przykład po jajkach  z niespodziankami, oraz ziarna fasoli. Na każdym pojemniku napisz liczbę lub narysuj oczka jak na kostce do gry. Poproś dziecko, żeby do każdego pojemnika włożyło tyle fasolek, ile wskazuje liczba. Możesz także do każdego pojemnika włożyć kilka fasolek i poprosić dziecko o sprawdzenie, czy liczba fasolek w pojemniku zgadza się z liczbą na pojemniku, a następnie dołożenie lub odłożenie fasolek. Możesz zaproponować zabawę w trudniejszym wariancie – na pojemnikach napisz proste działania matematyczne (dodawanie w zakresie 10) i włóż do środka ziarna fasoli (lub fasoli i grochu). Zachęć dziecko do sprawdzania wyników działań – przeliczania elementów, ich dokładania lub odkładania.

„Mistrz tańca” – przygotuj kółka w czterech kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym. Ułóż je na podłodze, np. żółte kółko z przodu, niebieskie z tyłu, czerwone z lewej strony, zielone z prawej. Poproś dziecko, aby stanęło między kółkami, a następnie podawaj rytm, który dziecko ma odtworzyć dotykając wskazanych kółek, np.:

• prawa noga: 2 zielone, 2 czerwone;
  • lewa noga: 1 zielony, prawa noga: 3 niebieskie;
  • lewa ręka: 2 niebieskie, prawa noga: 2 żółte;
  • lewa ręka: 2 czerwone, prawa ręka: 2 żółte, podskok.

Miłej zabawy! :)

Data dodania: 2020-04-29 12:28:04