Z WIZYTĄ U BOCIANÓW - 31.03.2020

Z WIZYTĄ U BOCIANÓW  -  31.03.2020

ZAJECIA UMUZYKALNIAJACE

ZABAWA "BOCIAN I ŻABKI"

Bociek, bociek spaceruje, w trawie żabek wypatruje  - dziecko odpowiada : kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle, kle:

dziecko ponownie maszeruje

Żabki w stawie się schowały i wesoło zakumkały:  - dziecko odpowiada : rerch, rech. rech, rech, rech, kum, kum, kum, kum, kum, rech, rech, rech, rech, rech, kum, kum, kum, kum, kum:

ŻABY, BOCIANY, WRÓBLE - zabawa rozwijająca reakcje na ustalony sygnał.

Ustalamy z dzieckiem , że uderzamy w pokrywę - to bocian - dziecko maszeruje unosząc wysoko kolana, rekami naśladuje ruchy skrzydeł,

pukamy w stół - żaba - dziecko przechodzi do przysiadu i wykonuje podskoki, opierając się dłońmi o podłogę,

klaszczemy w dłonie - wróbel - dziecko biega na palcach, drobnymi kroczkami, dłonie trzyma na wysokości ramion, naślduje ruchy skrzydeł.

W BOCIANIM GNIEZDZIE

Jeśli mamy sylwetę wróbelka to pokazujemy dziecku, jęsli nie to, mówimy że jesteśmy wróbelkiem i informujemy dziecko, że jest bardzo szczesliwy, gdyż z Afryki  powrócił właśnie jego przyjaciel. Pytamy dziecko - czy domyśla się , o kim mowa. Jesli nie, podajemy dziecku szczegóły wygladu bociana, np: Mój przyjaciel ma długie czerwone nogi i czerwony dziób, ma białe i czarne pióra. dziecko odgaduje, że chodzi o bociana. Wróbel opowiada mu o swojej wizycie w gniezdzie bociana. zaprasza go do jego obejrzenia.

Karta racy, cz2, nr25.

Dziecko :

- oglada obrazki-  opowiada historyjkę o rodzinie bocianów.

Bociany -  sa gatunkiem chronionymw polsce. Po powrocie  z ciepłych krajów zajmują się przebudową starego gniazda lub budują nowe. po złożeniu jaj (zazwyczaj do 4) samica, na zmianę z samcem, wysiaduje jaja.

CO BY BYŁO GDYBY....?

Mówimy dziecku, że historyjka mogłaby się zakończyć  inaczej. Pytamy dziecko: Co by było, gdyby np. z jajek wykluły się inne ptaki ?, dziecko wymyśla zakończenie historyjki.

Karta pracy, cz.2, nr 25.

Dziecko :

- liczy bociany,

- pokazuje palcem i mówi  za osobą dorosłą: pierwszy bocian, drugi bocian...

- może też pokolorować każdemu bocianowi nogi i dziób na czerwono.

Data dodania: 2020-03-30 18:55:03
Data edycji: 2020-03-30 18:55:51