Wtorek 30.06.2020

Temat dnia: Do widzenia, przedszkole.

Proponowane działania:

„Wspominamy”- zabawa słownikowa. Rodzic rozpoczyna zdania, a dziecko je kończy, np.: W przedszkolu lubiłem gdy…; W przedszkolu nie lubiłem gdy…; W przedszkolu czułem się…

Praca w PiL 80-kolorowanie obrazka- „Dokąd pójdzie Supełek po wakacjach?”

„Najbardziej”- praca plastyczna. Dziecko dostaje dwie kartki. Na jednej rysuje to co najbardziej podobało mu się w przedszkolu, a na drugiej to, czego najbardziej nie lubiło. Po zakończeniu opowiada o tym, co narysowało.

„Kalambury”-zabawa pantomimiczna. Rodzic przygotowuje obrazki przedstawiające wykonywanie jakiejś czynności. Dziecko losuje kartkę, a następnie za pomocą ruchu ilustruje czynność przedstawioną na swojej kartce. Rodzic zgaduje, następnie się zamieniają.

„Nasze zabawy”-zabawy muzyczno-ruchowe, np. „Dwóm tańczyć się zachciało”, „Wycieczka”, „Stary niedźwiedź”, „Karuzela”, „Siała baba mak” itp.

Data dodania: 2020-06-30 12:32:59
Data edycji: 2020-06-30 12:42:56