Wtorek – 24.03.2020r.

Temat dnia: Porządki w ogródku – praca z obrazkiem

Zamierzenia wychowawcze:

• Zwracanie uwagi na zmiany zachodzące w środowisku przyrodniczym w związku ze zmianą pory roku.
  • Nazywanie i identyfikowanie cech typowych dla przedwiośnia.
  • Rozwijanie umiejętności przeliczania elementów.

Przebieg dnia:

• Praca z obrazkiem przedstawiającym wiosenne prace w ogrodzie
    Obejrzyj obrazek i odpowiedz, co on przedstawia. Jakie prace należy wykonywać wiosną w ogródku? Do czego służą grabie, szpadel, motyka, konewka, łopatka. Załącznik nr 1
  • Praca w ogródku – zabawa naśladowcza, dzieci ilustrują ruchem opowiadanie.
    Dzieci poszły na wycieczkę do ogrodu. Wzięły ze sobą ciężkie skrzynki z narzędziami. Najpierw wzięły szpadle i skopały ziemię, następnie zagrabiły grządki, łopatą rozrzuciły nawóz. Na przygotowanej ziemi posiały nasionka. Nosiły wodę w konewce i podlewały grządki. Sekatorem poobcinały wystające w górze gałęzie jabłoni i gruszy. Z obciętych gałęzi zrobili ognisko i upiekły kiełbaski. Na koniec dzieci pozrywały pierwsze wiosenne kwiaty i zmęczone wróciły do domu.
  • Przeliczanie w zakresie 7. Załącznik nr 2
  • Wiosenny obrazek – rozpoznawanie kierunków na kartce. Rodzic czyta – dziecko rysuje zgodnie z tekstem: Nadeszła wiosna. Na łące w prawym górnym rogu zaświeciło słoneczko. Na środku łąki fruwał kolorowy motyl. W lewym dolnym rogu wyrósł kwiatek. W prawym dolnym rogu rosło drzewo. W lewym górnym rogu płynęła chmurka.

Cele dnia:

• dziecko uczestniczy w rozmowie, argumentując swoje stanowisko;
  • omawia ilustrację; odczytuje wyrazy;
  • przelicza sprawnie w granicach 7, dokłada i odkłada, podpisuje zbiory cyframi;
  • śpiewa piosenkę „ Mała wiosna”;
  • rysuje według instrukcji; orientuje się na kartce.

Propozycje zabaw plastycznych i muzycznych na stronie:

Data dodania: 2020-03-23 22:30:14
Data edycji: 2020-03-24 13:38:39