Wtorek 16.6 2020

Wtorek 16.06 2020

Temat dnia: Przy ognisku

Proponowane działania:

„Budowanie na biwaku”- zabawa dydaktyczna. Dziecko ma do dyspozycji patyczki. Rodzic wyjaśnia, że na biwaku niekiedy trzeba coś zbudować z gałęzi lub patyków. Następnie układa dowolną, wymyśloną przez siebie figurę. Dziecko ma za zadanie ułożyć to samo. Następnie dziecko wymyśla kształty i układa je.

„Zestaw ćwiczeń gimnastycznych”

„Przy ognisku”- zabawa dydaktyczna z wykorzystaniem KP4.28. Dziecko wypowiada się na temat ilustracji: Jakie miejsca przedstawia ilustracja?; Co robią poszczególne osoby na tej ilustracji?; Czy ognisko można rozpalać w dowolnym miejscu?; Jak musimy zachowywać się będąc w pobliżu ogniska?; co należy zrobić gdy zakończy się zabawa przy ognisku? Następnie dziecko wykonuje ćwiczenie w KP4.28-rozcina obrazek, składa go ponownie i nakleja na kartkę.

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzy:

„Kolanko”- zabawa z elementem rzutu. Dziecko razem z rodzicami lub z rodzeństwem stoi w kole. Dziecko stoi z piłka w środku. Rzuca kolejno do współgraczy, jeśli któryś z nich nie złapie, klęka na kolanko i pozostaje w tej pozycji do pierwszego udanego złapania piłki.

„Przekładanie kamieni”- zabawa ruchowa z piłką. Dziecko i rodzic są ustawieni do siebie plecami. Stoją w rozkroku. Dziecko trzyma piłkę i podaje ją partnerowi do tyłu nad głową. Rodzic ją odbiera i podaje dołem między nogami. Zabawę powtarzamy kilka razy. Następnie wprowadzamy zmianę tempa podawania, jako utrudnienie.

„W drodze na biwak”- rysowanie gry ścianki. Przed przystąpieniem do zabawy rodzic prowadzi z dzieckiem krótką rozmowę na temat pojęcia biwak. Dziecko na podstawie własnych doświadczeń wyjaśnia, co oznacza to słowo. Rodzic kieruje rozmową, zadając pytania: Jeśli idziemy lub jedziemy na biwak, co musimy ze sobą zabrać?; Gdzie można biwakować, w jakich miejscach?; Gdzie śpimy, będąc na biwaku?; Co można robić na biwaku? Następnie dziecko rysuje grę pod tytułem „W drodze na biwak”. Startuje z domu a metą jest miejsce biwaku. Każdy gracz będzie potrzebował kolorowy guzik i kostkę. Dziecko najpierw rysuje trasę gry, dzieli ją na pola. Rysuje dom w miejscu startu i wymyślone miejsce biwaku w miejscu mety. Następnie ustala fabułę gry ze wszystkimi pułapkami i premiami. Po narysowaniu gry i ustaleniu zasad dziecko gra z rodzicem i rodzeństwem.

„Czytankowo” -słuchanie tekstów literackich czytanych przez rodzica lub słuchanie audiobooków-rozmowa na temat wysłuchanego tekstu.

Data dodania: 2020-06-16 09:51:59
Data edycji: 2020-06-16 09:55:33