POLSKA TO MÓJ DOM

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

W tygodniu utrwalimy informacje o Polsce, jako kraju, w którym mieszkamy oraz jako kraju, który należy do Unii Europejskiej. Poznamy znaczenie słów: ojczyzna, kraj, stolica, Unia Europejska, wspólnota. Przypomnimy znajomość wyglądu polskich symboli narodowych oraz niektórych symboli Unii Europejskiej. Dzieci poznają literę j, i ją rozpoznawać, pisać po śladzie i samodzielnie. Rozwiążemy zagadki i stworzymy rymy do słów związanych z miastami leżącymi nad Wisłą. Poznamy różne polskie krajobrazy, jakie zwierzęta i rośliny można zobaczyć w Polsce.

Aby utrwalić informacje, warto rozmawiać z dzieckiem o tym, w jakim kraju mieszkamy, jakie kraje są sąsiadami Polski, co to znaczy, że należymy do Unii Europejskiej. Podczas spacerów i wycieczek warto podkreślać różnorodność fauny i flory naszego kraju, nazywać mijane rośliny. Pozwoli to uwrażliwiać dzieci na piękno otaczającego świata.

Temat kompleksowy: POLSKA TO MÓJ DOM

Cele ogólne:

• rozpoznawanie, identyfikowanie i podawanie nazw określonych symboli narodowych;

• rozwijanie umiejętności matematycznych poprzez podawanie nazw kierunków na kartce papieru;

• odczytywanie charakterystycznych punktów na mapie;

• rozwijanie zainteresowań przyrodą Polski.

• zaznaczanie miejsc na mapie Polski;

• ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej;

• wprowadzenie litery J, j;

• przypomnienie nazw miast leżących nad Wisłą;

• kształcenie słuchu fonematycznego poprzez słuchanie i identyfikowanie dźwięków z otoczenia;

• utrwalenie informacji o Polsce jako kraju członkowskim Unii Europejskiej;

• poznanie hymnu i flagi wspólnotowej.

Data dodania: 2020-04-26 23:04:10
Data edycji: 2020-04-26 23:05:31