PLASTUSIOWE KARTKI Z ŻYCZENIAMI

Plastusiowe kartki z życzeniami

Nawiązując do koncepcji przedszkola na rok szkolny 2019/20 „Jestem Polakiem i Europejczykiem’’, dzieci z grupy Plastusie z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Bajkowy Świat” w Czarnkowie nawiązały współpracę z zespołem szkolno – przedszkolnym im. V. Beniaka w Chynaronoch oraz przedszkolem J.P. Safarika w Sali na Słowacji.

W obecnych czasach wysyłanie do kogoś listów, pocztówek i kartek z życzeniami odchodzi w niepamięć. Każdy woli napisać SMS-a, bo tak jest szybciej i wygodniej. Chcąc od najmłodszych lat uczyć dzieci tej ciekawej i tradycyjnej formy komunikowania się jaką jest wysyłanie kartek, dzieci z grupy Plastusie, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wykonały kartki świąteczne dla swoich rówieśników ze Słowacji, które za pośrednictwem pań wychowawczyń zostały wysłane do Przedszkoli na Słowacji.

W ramach powyższej współpracy dzieci z przedszkoli ze Słowacji również przysłały naszym przedszkolakom swoje własnoręcznie wykonane i podpisane kartki świąteczne.

Wiesława Redmann, Miroslava Banaszak

Data dodania: 2019-12-13 09:30:49