WOLNE MIEJSCA W PRZEDSZKOLU - REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Piątek 19.06.2020 Temat dnia: Przy ognisku

Piątek 19.06.2020 Temat dnia: Przy ognisku

Piątek 19.06.2020

Temat dnia: Przy ognisku

Dzień proponujemy rozpocząć zabawą przy muzyce:  https://youtu.be/wbtauENJlzg

Budowanie na biwaku” – zabawa wzrokowa. wyjaśniamy dziecku, że na biwaku niekiedy trzeba coś zbudować z gałęzi lub patyków. Wyszukujemy patyczki szyszki itp.  i układamy dowolną, wymyśloną przez siebie figurę. Dziecko ma zadanie ułożyć taką samą. Następną figurę układa dziecko.

Zachęcamy do ćwiczeń gimnastycznych z piłką, które można wykonać na powietrzu:

https://youtu.be/CEyba0BvBUE

Praca z Kartami Pracy, cz. 4, s. 24 – wyszukiwanie na obrazku elementów niepasujących i otaczanie ich pętlami. Zadanie dodatkowe – kolorowanie na zielono właściwej kostki domina.

„Płonie ognisko w lesie” https://youtu.be/S-H-Bs4PP-E- zachęcamy do wspólnego śpiewania oraz rozmowy na temat spędzania czasu przy ognisku. Możemy porozmawiać z dziećmi o tym, gdzie można rozpalać ognisko, przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa oraz o tym, co można robić, siedząc przy ogniu (piec kiełbaski, ziemniaki, opowiadać historie, grać na gitarze, śpiewać).

„W drodze na biwak” – układanie i rysowanie planszy do gry. Przed przystąpieniem do zabawy wyjaśniamy dziecku pojęcie biwak. Możemy zadać pytania: Jeśli idziemy lub jedziemy na biwak, co musimy ze sobą zabrać?; Gdzie można biwakować, w jakich miejscach?; Gdzie śpimy, będąc na biwaku?; Co można robić na biwaku?

Następnie wyjaśniamy, że dziecko może samo narysować grę pod tytułem „W drodze na biwak”. Początek gry jest w domu, a koniec – w miejscu biwaku (polana w lesie, miejsce nad jeziorem itp) . Dziecko najpierw rysuje trasę gry, dzieli ją na pola. Rysuje dom w miejscu startu i wymyślone miejsce biwaku na mecie. Następnie ustalamy fabułę gry ze wszystkimi polami-pułapkami i polami-premiami. Możemy pomóc w ustalaniu i wymyślaniu fabuły, np. pytając dziecko, w jaki sposób chce się dostać na biwak (idąc, jadąc samochodem, rowerem), co może przydarzyć się po drodze. Do gry można wykorzystać kolorowe klocki do odmierzania pół, guziki , pionki z innych gier, wykorzystać wzór planszy (załącznik).

„Kolanko” – zabawa z elementem rzutu. Rzucamy piłkę kolejno, kto nie złapie, klęka na kolano i pozostaje w tej pozycji do pierwszego udanego złapania piłki.

Data dodania: 2020-06-18 20:20:45
Data edycji: 2020-06-18 20:26:13
Ilość wyświetleń: 325
godło Polski - link do strony głównej
Kontakt

64-700 Czarnków

ul. Wroniecka 13

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej