Piątek – 08.05.2020r.

Temat dnia: Przygody Supełka

Przebieg dnia:

• Zabawa dydaktyczna „Książki w pudełku
    Rodzic ma dowolne liczmany i pudełko. Pokazuje dziecku, że pudełko jest puste. Wkłada do niego dwa liczmany i zadaje pytanie: Ile jest książek w pudełku? Powtarza czynność kilkakrotnie, wkładając za każdym razem jeden lub dwa liczmany. Następnie zadaje to samo pytanie i wyjmuje liczmany z pudełka. Dziecko pomaga sobie liczeniem na palcach.

• Zabawa dydaktyczna „Nieuważny ilustrator”
    Zabawa dydaktyczna z wykorzystaniem kart pracy nr 4 str.4. Dzieci porównują dwie ilustracje i odszukują różniące je szczegóły.

• Praca z książką – KP nr 4 str. 4

• Zabawa twórcza „Przygoda przecinka”
    Rodzic trzyma w ręku kartkę, na której jest narysowany duży przecinek. Rozpoczyna zabawę mówiąc: Pewnego dnia przecinkowi znudziło się mieszkanie razem z literami i...
    Dziecko ma za zadanie powtórzyć zdanie rodzica i dopowiedzieć dalszą część opowiadania wymyśloną przez siebie.

• Zabawa ruchowa – Orły
    Dziecko biega po pokoju z rozłożonymi rękoma, udając orły. Na sygnał rodzica dziecko zatrzymuje się i staje w rozkroku. Na ponowny sygnał rodzica ponownie zmienia się w orła i biega po pomieszczeniu.

• Zabawa plastyczna „Ilustratorzy”
    Dziecko rysuje kredkami wybraną przez siebie przygodę przecinka.

• Gimnastyka buzi i języka

• „Mówienie na wydechu” – ćwiczenie oddechowe. Dzieci nabierają powietrza nosem do brzucha, a następnie wypowiadają wyliczankę:
      Każdy aktor o tym wie, że nie można mówić źle na jednym wydechu.

• Ćwiczenia ortofoniczne – jest zimno –brrr, leci pszczółka –bzzzy.

• Ćwiczenia języka – wysuwanie języka do przodu – język wąski i szeroki.

• Liczenie językiem dolnych i górnych zębów.

• Zdmuchiwanie skrawków papieru z czubka języka – ćwiczenia szybkiego wymawiania głoski „r”.

Data dodania: 2020-05-08 00:10:46
Data edycji: 2020-05-08 00:28:02