Mały Europejczyk

Drodzy Rodzice

Koncepcja pracy naszego przedszkola na rok 2019/2020 brzmi: "Jestem Polakiem - Europejczykiem".
W naszym przedszkolu jest realizowany w związku z tym program "Mały Europejczyk",
którego celem jest:

• popularyzacja wiedzy o integrującej się Europie;
  • poszerzenie wiedzy o wybranych krajach członkowskich Unii Europejskiej w powiązaniu z ich historią, położeniem geograficznym, walorami przyrodniczymi, tradycjami kulturowymi i obyczajowymi;
  • wdrażanie do podejmowania samodzielnych działań w celu zdobycia wiedzy;
  • ułatwienie zrozumienia informacji dotyczących Unii Europejskiej.

W marcu mieliśmy poznać bliżej Francję, jednak zaistniała sytuacja pokrzyżowała plany. Dlatego też zapraszam na pierwszą część wycieczki po tym pięknym kraju. Kolejnych części proszę również szukać w tym miejscu w załącznikach. Pozdrawiam i życzę przyjemnego zwiedzania ;)

Drodzy Rodzice - po uruchomieniu prezentacji (pokaz slajdów - od początku), proponuję przygotować dzieciom puzzle (wieża Eiffla - puzzle), należy pociąć wydrukowany obrazek na części (dzieci 3 letnie na 4 części, dzieci starsze na min 6 części, ze skośną linią cięcia).

Proponuje również zabawy konstrukcyjne np.: z kart do gry, z rolek po papierze itp. wykonanie przestrzennej wieży Eiffla. Życzę powodzenia i udanej zabawy ;)

Data dodania: 2020-03-31 08:01:09
Data edycji: 2020-06-21 22:28:48