List do rodziców!

Drodzy Rodzice!

Wiosenne tygodnie to dobry czas, aby wspólnie obserwować zmieniającą się przyrodę. Dlatego będziemy podziwiać piękno łąki, zwracać uwagę na jej mieszkańców i rośliny na niej rosnące. Wspólnie będziemy rozwiązywać zagadki i układać zdania o łące . poznamy etapy rozwoju żaby i motyla oraz zwyczaje kreta.

W otoczeniu i na ilustracjach będziemy wyszukiwać przedmioty, których nazwy rozpoczynają się głoską ł. Będziemy rysować po śladzie i w tunelu oraz przeliczać głoski w wyrazach.

Podczas zabaw matematycznych będziemy się posługiwać liczebnikiem głównym i porządkowym 9 oraz doskonalić umiejętność dodawania i odejmowania przedmiotów. Przypomnimy sobie wygląd i nazwy figur geometrycznych. Będziemy używać określeń: na, za, obok, przed, pod, z lewej, z prawej strony, w prawym/lewym górnym/dolnym rogu itp.. Utworzymy zbiory z jednakową liczbą elementów a także ułożymy rytmy dwu– i trzyelementowe.

Z różnych materiałów wykonamy prace plastyczne.

Podczas zabaw będziemy wykonywać liczne ćwiczenia usprawniające koordynację ruchową

Pomysły dla rodziców, czyli jak spędzić czas z dzieckiem:

- rozmowy o zwyczajach owadów, ptaków oraz innych zwierząt wiosną

- zabawy w układanie zagadek

- zabawy w kalambury – jedna osoba mimiką i gestem naśladuje wybrane zwierzę, druga zgaduje

- zabawy w dzielenie wyrazów na sylaby, przeliczanie ich i układanie zbiorów z tylu elementów ile było sylab w danym wyrazie

- zabawy w rozwijanie zdań

- czytanie opowiadań i wierszy, śpiewanie piosenek, recytowanie rymowanek.

Data dodania: 2020-05-17 22:19:51
Data edycji: 2020-05-17 22:44:20