List do rodziców

Temat tygodnia: NA ŁĄCE (11-15.05.2020r.)

Tematy dni: Rośliny na łące; Zwierzęta na łące; Owady; Na łące – rozwój motyla; Plener malarski

Drodzy Rodzice,

W tym tygodniu będziemy rozmawiać na temat łąki i jej mieszkańców. W miarę możliwości chciałabym, aby dzieci mogły obserwować rośliny i zwierzęta zamieszkujące łąkę, m.in. owady. Będziecie szukać nazw łąkowych roślin w atlasach. Będziecie zbierać informacje na temat m.in. kretów i żab. W domu zorganizujcie „Kącik dla łąki”, w którym zbierzecie publikacje i ciekawostki na temat łąki i jej mieszkańców, a także zdjęcia roślin i zwierząt zamieszkujących łąkę. Wykorzystując rozmaite materiały plastyczne, możecie stworzyć prace plastyczne z motywami łąki. Poznamy liczbę 0. Będziemy uczyć się dokładać i zabierać elementy ze zbioru tak, aby zostało ich 0. Będziemy uczyć się pisać cyfrę 0. Poznamy literę ł, Ł, jak łapa lub Łucja. Będziemy uczyć się wysłuchiwać głoskę ł na początku, w środku i na końcu podawanych wyrazów. Będziemy próbować czytać wyrazy z poznanych liter: O, A, L, M, E, T, D, I, K, U, P, Y, B, N, S, R, G, C, J, W, F, Ł.

Dobre pomysły dla rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem.

• Wspólne wycieczki w plener, na łąkę, do lasu – obserwowanie roślin i zwierząt.
  • Wspólne oglądnie i czytanie atlasów zwierząt i roślin.
  • Zabawy utrwalające w pamięci kształt cyfry 0: wyszukiwanie przedmiotów zbliżonych kształtem do cyfry 0, pisanie cyfry 0 po piasku, kaszy, układanie cząstek warzyw i owoców w kształt cyfry 0.
  • Zabawy w wysłuchiwanie poznanych głosek, w tym w szczególności głoski ł.
  • Zabawy w wyszukiwanie w wyrazach poznanych liter, w tym w szczególności litery ł, Ł.
  • Wspólne śpiewanie piosenek.
Data dodania: 2020-05-10 20:37:26
Data edycji: 2020-05-10 20:41:49