JĘZYK ANGIELSKI

Temat tygodnia 04.05 – 08.05 2020: Family-Rodzina

Dziecko:

• zapoznaje się i osłuchuje z nazwami członków rodziny: mummy-mama; daddy-tata, grandma-babcia; grandpa-dziadek; sister-siostra; brother-brat; baby-dziecko;
  • zapoznaje się z nazwami czynności, które członkowie rodziny lubią robić: reading-czytać; riding- jeździć; baseball- grać w baseball; dancing-tańczyć
  • poszerza zakres leksykalny o zdania: „You can count on me!”- Możesz na mnie liczyć!
  • słucha piosenki tematycznej „Family”
  • zabawa „Who’s missing?” Gra przebiegająca na dywanie. Rodzic rozkłada karty obrazkowe w rzędzie wypowiadając ich nazwy, zachęca dziecko do powtarzania. Następnie, prosi dziecko o zamkniecie oczu („Close your eyes”) i odwraca jeden z obrazków. Prosi dzieci o otwarcie oczu („Open your eyes”) i zadaje pytanie: Who’s missing?, dziecko podaje nazwę zakrytego obrazka. Rodzic odkrywa obrazek i jeszcze raz powtarza z dzieckiem wszystkie obrazki.
  • utrwala wcześniej poznane słownictwo: garden- ogród; dig a hole-kopać dołek; plant a seed-zasiać ziarno; water it-podlewać; see it-widzieć, grow-rosnąć; pick a flower-zerwać kwiat, daisies-stokrotki; roses-ruże; tulips-tulipany; violets-fiołki bird-ptak; butterfły-motyl; bee-pszczoła
  • utrwala piosenkę tematyczną „Making a garden”
  • utrwala piosenki na powitanie i pożegnanie i obrazuje ich treści ruchem

Linki do piosenek:

Family

Making a garden

Link do pobrania kart obrazkowych z członkami rodziny:

Data dodania: 2020-05-04 10:57:12
Data edycji: 2020-05-04 10:58:17