Dzień 3. środa 25.03.2020

Temat dnia:  Kolory wiosny.

Cele ogólne:

- utrwalenie nazw kolorów,

- ćwiczenie umiejętności liczenia i porównywania,

- ćwiczenie motoryki małej.

Zaproponowane rodzicom działania:

- układanka guziczkowa lub kolorowe kółka z papieru,

- liczenie nasion - zabawa dydaktyczna,

- wykonanie grzechotek z plastikowych butelek i nasion.

Do wykonania pierwszego zadania potrzebne będą kolorowe guziki lub koła wycięte z kolorowego papieru.

Przebieg zabawy:

Dziecko  układa  wzory kwiatowe z kolorowych guzików lub z kół z kolorowego papieru według zasady – środek i dookoła płatki.

Do kolejnej zabawy przydadzą się:  patyczki do lodów lub pęseta, nasiona grochu, fasoli lub kukurydzy.

Przebieg zabawy:

Dziecko  za pomocą pęsety rozdziela rozsypane i wymieszane  na stoliku nasiona na poszczególne rodzaje, opisuje różnice w ich wyglądzie, wielkość, kolor, kształt. Następnie segreguje nasiona, układając z nich szeregi, określa na oko, których jest więcej i sprawdza np. łącząc je w pary. Tworzy rymy – powtarzające się trzyelementowe sekwencje np. groszek – fasola – kukurydza. Układa kwiatki np.: kładzie ziarna grochu wokół ziarna fasoli i odwrotnie, oraz liczy płatki.

Do wykonania ostatniego  zadania potrzebne są małe, plastikowe butelki po napojach (z nakrętkami), nasiona np. grochu, fasoli, kolorowa taśma izolacyjna, nożyczki.

Przebieg zabawy:

Dziecko  wsypuje nasiona do butelek, które zakręca. Potrząsa butelkami i słucha jakie dźwięki wydają powstałe grzechotki.

Miłej zabawy!

Data dodania: 2020-03-24 23:48:15