Czwartek 21.05 2020

Czwartek 21.05 2020r

Temat dnia: Przygotowujemy upominki dla mamy i taty

Proponowane działania:

„Walczyk dla mamy”- zabawy rytmiczne przy piosence.

Zabawa improwizacyjna. Dziecko w dowolny sposób ilustruje ruchem rytm piosenki- samo wybiera przedmioty, rekwizyty wydające dźwięki.

Zabawa rytmiczna. Dziecko ma przed sobą drewniane łyżki i garnki a rodzic miski i trzepaczki, oboje wybijają rytm piosenki podczas śpiewu.

Zabawa taneczna w parach. Dziecko tańczy walczyka w parze z rodzicem.

„Laurka dla rodziców”-zabawa dydaktyczna z wykorzystaniem KP4.13. Dzieci wykonują polecenia z KP4.13-wycina wyrazy, odczytuje je i wkleja we właściwe miejsca. Próbuje napisać swoje imię.

„Kwiatki dla mamy”- zabawa plastyczna z wykorzystaniem W 40-41. Dziecko wykonuje kwiaty dla mamy i taty zgodnie z instrukcja obrazkową.

Przygotowanie ciasteczek-dziecko pod kierunkiem rodzica przygotowuje ciastka na uroczystość Święto Rodziny wg dowolnego przepisu rodzica. Rodzic ustala z dzieckiem kolejność czynności: zebranie potrzebnych narzędzi i produktów, ustalenie zadań, umycie rąk, nałożenie fartuchów, wykonanie przydzielonych zadań ze zwróceniem uwagi na zakaz dochodzenia do miejsca, w którym ciastka się pieką, porządkowanie miejsca pracy.

Linki do zabaw interaktywnych:

Dom rodzinny

Kto jest kim?