29.05.2020 PIKNIK RODZINNY

Temat dnia: PIKNIK RODZINNY

Propozycja zabaw na dziś :)

,,Pakujemy plecaki” – segregowanie obrazków. Wytnij obrazki z załącznika, które przedstawiają różnego rodzaju przedmioty przydatnych podczas wakacyjnych wyjazdów. Następnie narysuj dwa plecaki  Ani i Antka lub skorzystaj z załącznika. Pomóż spakować placaki, wiedząć, że Ania wybiera się nad morze, a Antek jedzie z rodziną w góry. Dzieci wybierają obrazki i układają do odpowiedniego plecaka. Po skończonym zadaniu nazywają wybrane sprzęty i uzasadniają swój wybór.

„Co mam w koszu?” – zabawa sensoryczna. Rodzic ukrywa w koszu przedmioty i produkty, które można zabrać na piknik, np. jabłko, gruszkę, kubek, papierowe talerzyki, itp. Zadaniem dzieci jest rozpoznanie ich za pomocą dotyku i opowiedzenie, jakie cechy ma dany przedmiot.

„Przygody na pikniku” – zabawa matematyczna. Dzieci przygotowują liczmany, nakrętki po napojach lub klocki. Następnie rodzic wyciąga z kosza z poprzedniej zabawy po jednej rzeczy i układa zadanie na jej temat, np.: Na piknik zabrałam 3 jabłka. Moja koleżanka przyniosła jeszcze 2 jabłka. Ile mamy razem jabłek? Dzieci układają liczmany, dodają i odejmują w zakresie 10.

„Letni piknik” – zabawa dydaktyczna. Rodzic rozkłada na dywanie koc. Na nim kładzie kosz piknikowy, a obok niego na jednorazowych talerzykach różne skarby wiosenno-letnie: owoce, zioła, trawę, gałązki, patyczki, sztuczne owady (biedronki, mrówki) itp. Zaprasza dzieci do stworzenia z nich na swoich talerzykach różnych obrazów i kompozycji. Ważna jest pomysłowość i kreatywność dzieci.

,,Piknik z rodziną” - kliknij w poniższy link i poukładaj puzzle.

Data dodania: 2020-05-29 11:03:56
Data edycji: 2020-05-29 11:04:28