24.03.2020 - Komputer

Temat dnia: Komputer

„Komputer” – rozmowa z dzieckiem o bezpieczeństwie podczas korzystania z komputera i internetu, odpowiedź na pytania.

• Czy zawsze powinniście zapytać o zgodę rodziców, jeśli chcecie skorzystać z komputera?
  • Co dzieci takie jak wy mogą robić na komputerze?
  • Jakie zabawy i gry lubicie?
  • Kto pomaga wam je włączyć?
  • Czy znacie osoby, które korzystają z komputera dla zabawy, do pracy, do nauki?
  • Czy widzieliście kiedyś, jak ktoś rozma­wiał z drugą osobą przez internet?
  • Skąd wiemy, kto jest po drugiej stronie?
  • Czy można nieznajomej osobie podać swój adres?

„Szalony alfabet” - na początek przygotuj wydrukowane karty edukacyjne, następnie wytnij każdy element (możesz również pokolorować).   Z dostępnych kart edukacyjnych  należy odnaleźć jak najwięcej pasujących do siebie par, z których jeden element przedstawia obrazek, a drugi pierwszą literę nazwy obrazka. Dzięki takiej zabawie dziecko uczy się liter na zasadzie skojarzeń: wyraz/litera. Po połączeniu właściwych elementów można przeczytać literę i wymówić nazwę obrazka. (Załącznik nr 3)

Praca z KP3.17a – pisanie liter według kodu, odczytywanie prostych zdań, pisanie wyrazów po śladzie. (Załącznik nr 4)

Praca z KP3.17b – odgadywanie nazw obrazków, nalepianie liter w diagramie. (Załącznik nr 4, litery do krzyżówki  załącznik nr 3)

Data dodania: 2020-03-23 21:54:38