23.06.2020 NAD WODĄ

Temat dnia: NAD WODĄ

„Nad morzem” – rodzic prezentuje dziecku na mapie Polski obszar Morza Bałtyckiego. Zachęca dziecko do podawania nazw państw, które mają dostęp do morza, odczytuje nazwy polskich rzek, które do niego uchodzą. Następnie z Alfabetu układa słowa: mewy, fale i wiatr. Zadaniem dzieci jest rozpoznawanie i wyodrębnienie głoski w nagłosie i wygłosie ułożonych słów.

„Plażowe zagadki” – przygotuj materiał oraz różne przedmioty (mogą być zabawki), następnie chowamy przedmioty pod materiał. Rodzic wyjaśnia, na czym będzie polegała zabawa: Wiatr wiejący na plaży przykrył piaskiem różne przedmioty. Waszym zadaniem jest odgadnięcie za pomocą dotyku, co ukryło się pod piaskiem. Dziecko dotyka rzeczy spod materiału, odgadują, co to za przedmiot. Następnie dzieli jego nazwę na sylaby i głoski, przelicza je, podaje pierwszą, kolejną i ostatnią głoskę, podaje słowo, które się rymuje z daną nazwą, układają zdanie z daną nazwą.

„Zapamiętaj ten wzór” – rodzic układa ze sznurka na dywanie wzór fali. Dziecko chodzi wzdłuż sznurka drobnymi kroczkami. Następnie usuwa sznurek, a dziecko idzie według zapamiętanego wzoru.

„Tacki z piaskiem” – zabawy grafomotoryczne z wykorzystaniem tacek z piaskiem do rysowania. Przygotuj tackę i nasyp na nią piasek, dzieci wykonują rysunki według własnego pomysłu – palcem, patykiem, drugą stroną kredki. Następnie odwzorowują gotowy obrazek na papierze. Mogą także posmarować wybrane elementy obrazka klejem i posypać je piaskiem.

Praca z KP4.44a – łączenie liczb od najmniejszej do największej, rysowanie rybek według instrukcji, zapisywanie i obliczanie działania.

Praca z KP4.44b – podawanie nazw obrazków, dzielenie nazw na sylaby, pisanie sylab po śladzie, dopisywanie brakujących sylab.

Data dodania: 2020-06-23 00:11:27
Data edycji: 2020-06-23 00:16:24